Ścieżki biegowe i Nordic Walking

Pomysł wytyczenia ścieżki biegowej kiełkował w naszych głowach już od dość dawna. Sami często spędzamy czas na łonie przyrody odpoczywając, uprawiając różnego rodzaju sporty, ciesząc się pięknem natury. Dlatego rozpoczynając rozmowy o wytyczeniu ścieżki oczywistym stało się myślenie o tym, że ścieżka powinna powstać w okolicach miasta, na terenach zielonych. Las jest dla nas naturalnym miejscem do biegania, jeżdżenia na rowerze, spacerów dlatego szybko podjęliśmy decyzję o wytyczeniu ścieżki w Lesie Karolewskim. Nasza decyzję utwierdził fakt, że miejsce to jest licznie odwiedzane przez naszych przyjaciół biegaczy, osoby uprawiające nordic walking, rowerzystów, spacerowiczów, a nawet narciarzy biegowych.

I tak przeszliśmy krótki czas od pomysłu do realizacji.

Projekt realizowaliśmy wspólnie z Nadleśnictwem Kolumna oraz Urzędem Miejskim w Pabianicach. Część środków na realizację tego zadania pochodzi z Projektu „Zacznijmy od początku – wdrożenie modelu współpracy w Pabianicach” ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pozostałe środki to wkład własny Stowarzyszenia.

Mamy nadzieję, że ścieżka pozwoli biegaczom i ludziom sportu na aktywne spędzanie chwil z przyjaciółmi i rodziną. Tym niezdecydowanym wytyczona trasa biegowa da możliwość postawienia pierwszego kroku do szczupłej sylwetki. Wiemy też, że pomoże rodzicom i seniorom na bezpieczne poruszanie się po lesie. Być może stanie się miejscem treningów przed ważniejszymi imprezami biegowymi.

Brak możliwości komentowania