Pabianicki Półmaratonik

polmaratonik_logo-01-300x220

Bieganie jest zdrowe i cieszy nas wciąż rosnąca popularność tej dyscypliny sportu. Niestety, jako harcerze od lat pracujący z dziećmi, widzimy, że pomimo coraz większej liczby osób dorosłych dbających o siebie, poziom sprawności fizycznej wśród dzieci maleje. Pabianicki Półmaratonik (jedna z imprez towarzyszących Pabianickiemu Półmaratonowi) ma być w naszym założeniu jednym z tych bodźców, które pomogą zaszczepić w młodych ludziach nie tylko ducha zdrowej rywalizacji, ale także chęć dbania o własne zdrowie i kondycję. Chcemy zdopingować najmłodszych do uprawiania sportu i pokazać, że jest to jeden z najważniejszych elementów na zachowanie zdrowia i tężyzny fizycznej.

Pabianicki Półmaratonik to kilka biegów na różnych dystansach, w których mogą wziąć udział dzieci w wieku 6-12 lat. Najmłodsi (6-latkowie i uczniowie klas I – II) biegną na dystansie 200m, uczniowie klas III – IV muszą pokonać dystans 400m, a najstarsi uczestnicy (z klasy V – VI) – 800m.

Półmaratonik cieszy się bardzo dużą popularnością, bo jest to przede wszystkim świetna zabawa. Obok nagród dla 3 najlepszych zawodników w każdej kategorii, każdy z uczestników dostaje koszulkę z logo Półmaratoniku, mały poczęstunek oraz możliwość zabawy na specjalnie przygotowanym placu zabaw.

Brak możliwości komentowania