Aktualności

 II Pabianicki Marsz Nordic Walking – spotkanie organizacyjne

 

Pierwsze spotkanie, pierwsze propozycje, pierwszy zarys prac związanych z organizacją II PABIANICKIEGO MARSZU NORDIC WALKING „FORMA NA PIATKĘ”, a już w powietrzu czuć emocje i ogrom pracy…. Daliśmy rady rok temu, to damy i tym razem. Takich spotkań będzie jeszcze wiele, do września jeszcze trochę czasu, ale Forma Na Piątkę NW już teraz rozpoczyna swoje działania… Przeglądajcie stronę, śledźcie FB a będziecie na bieżąco z informacjami. Prace na II Marszem…. rozpoczęte!!!!!!


Pabianicki Marsz Nordic Walking
 


Pabianicki Marsz Nordic Walking
 


Pabianicki Marsz Nordic Walking
 


 I Pabianicki Marsz Nordic Walking

 

24 września 2017 roku odbyła się pierwsza edycja Pabianickiego Marszu Nordic Walking „Forma na Piątkę” organizowana przez Stowarzyszenie „Wszystko Gra” Pabianice i Grupę FORMA NA PIĄTKĘ NORDIC WALKING.
„Wszystko Gra” posiada już kilkuletnie doświadczenie w organizacji imprez sportowych, z których najbardziej znaną i – z roku na rok – gromadzącą coraz większą liczbę zawodników jest PÓŁMARATON PABIANICKI.

Do sukcesów Stowarzyszenia można także zaliczyć inne biegi/marsze  Mikołajkowy i Walentynkowy oraz utworzenie ścieżek biegowych i Nordic Walking w okolicznych lasach. Jego działalność w znaczącym stopniu przyczynia się do upowszechniania zdrowego stylu życia mieszkańców naszego miasta i promocji aktywności poprzez różne formy ruchu.

 

Kilka słów o grupie „Forma na Piątkę NW”

Zwiększająca się popularność Nordic Walking jako aktywności fizycznej dla wszystkich, bez względu na wiek oraz przede wszystkim wyjątkowa atmosfera w grupie „ kijkarzy” sprawiła, że Forma na Piątkę NW,  w ciągu dwóch lat powiększyła się wielokrotnie – z kilku osób na początku do prawie setki obecnie. Na treningi w tygodniu przychodzi regularnie 20-30 osób, a w niedzielne poranki 40-50, co jest swoistym fenomenem w skali kraju. Pomimo różnego wieku, zainteresowań i profesji, zamiłowanie do ruchu na świeżym powietrzu i chęć aktywnego spędzenia czasu w gronie przyjaznych ludzi sprawia, że każdy trening to wydarzenie, na które czeka się z niecierpliwością. Dla wielu osób uprawianie Nordic Walking to już nie tylko rekreacja czy odskocznia od codziennych problemów, ale sposób na życie. Zajęcia odbywają się systematycznie, trzy razy w tygodniu a Instruktorzy NW dokładają starań, aby były ciekawe i zróżnicowane.

Wspólne wyjazdy na zawody sprawiają, że „Forma” jest na pewno zauważalną grupą. Wielu jej Członków odnosi sukcesy indywidualne oraz w rywalizacji drużynowej.

Wydarzeniami pozasportowymi, integrującymi Grupę, są wspólne wyjścia do teatru, wyjazdy na kajaki czy hucznie obchodzone urodziny „Formy”, które sprawiają, że Forma na Piątkę NW,  to już po prostu prawdziwa, „żywa” społeczność, jak magnes przyciągająca kolejne osoby.

 
Nasz Marsz

Pierwsza edycja Pabianickiego Marszu Nordic Walking „Forma na Piątkę” była wydarzeniem, które zgromadziło na starcie ponad setkę zawodników. W regionie była to na pewno jedna z większych imprez sportowych w NW, choć  przyciągnęła także miłośników tej dyscypliny z wielu dalszych miejsc kraju. Uczestnikami zawodów byli głównie amatorzy, ale nie brakło również zawodników z wybitnym osiągnięciami  (chociażby Jakub Deląg – Mistrz Polski i Mistrz Europy). Głównym sędzią zawodów był także Mistrz Polski w Nordic Walking – Krzysztof Człapski . Dopisali także zawodnicy z zaprzyjaźnionych klubów z województwa łódzkiego.

Obecność tylu osób w pierwszej edycji Naszego Marszu świadczy na pewno o dużym zaufaniu, jakim obdarzyli nas – Organizatorów oraz o sympatii jaką darzą pabianicką „brać nordicową”.

Doskonale przygotowana, dwunastokilometrowa trasa była perfekcyjnie oznaczona i bezpieczna (każdy korzeń czy kamień pomalowany był pomarańczową farbą). Nawierzchnia w 100% naturalna, choć zróżnicowana (od wąskich, gruntowych ścieżek, poprzez piaszczyste do szerokich duktów z tłuczniem) co nawet przy płaskim terenie sprawiło, że była wymagająca dla zawodników. Wprost idealna do uprawiania NW. Zaplanowana całkowicie na terenie podmiejskiego, pięknego i zadbanego lasu. Stare drzewa, młodniki, rezerwat „Zgniłe Błoto”, cisza i świeże powietrze – to niewątpliwe walory tej lokalizacji.

Miasteczko zawodów godne imprezy ogólnopolskiej. Kilka dużych namiotów (biuro, depozyt, bufet, jadalnia), scena, toalety, nagłośnienie – nie brakowało niczego. Nad bezpieczeństwem czuwał Sztab Ratownictwa Medycznego oraz Straż Pożarna.

Po wysiłku każdy mógł zjeść coś ciepłego, napić się kawy czy herbaty oraz skosztować słodkości przygotowanych przez członków „Formy na Piątkę NW”. Nie brakło też loterii dla zawodników – nikt nie został bez choćby drobnego upominku. Każdy na mecie otrzymał także piękny medal, który na pewno jest fajną pamiątką i ozdobą „kolekcji” dla każdego sportowca, a dla debiutantów zachętą do uprawiania sportu i motywacją w dążeniu do zdobywania podobnych trofeów.

Na szczególną uwagę zasługuje atmosfera zawodów – połączenie profesjonalizmu dużych zawodów z klimatem małej, lokalnej imprezy. Stało się tak głównie za sprawą Członków „Formy”, którzy jak na Gospodarzy przystało, mocno zaangażowali się w organizację na każdym etapie. Każdy dał z siebie ile mógł i ile chciał. A że w grupie siła, przyniosło to fantastyczny efekt w postaci wydarzenia, którym każdy z nas żył na długo przed nim i wspominał jeszcze długo po.

Nie zawiedliśmy także naszych Gości, którzy docenili nasze wysiłki, wypowiadali się bardzo ciepło i byli pod dużym wrażeniem Marszu, zapowiadając, że na pewno wrócą tu za rok.

Mamy nadzieję, że Pabianicki Marsz Nordic Walking „Forma na Piątkę” stanie się imprezą cykliczną, odbywającą się we wrześniu każdego roku. Dołożymy wszelkich starań, aby dla miłośników Nordic Walking – Pabianice były już na stałe znanym i przyjaznym miejscem  na sportowej mapie Polski, a w kalendarzach startowych zawodników – zarówno wyczynowych, jak i rekreacyjnych – początek jesieni będzie już zawsze zarezerwowany dla naszej imprezy.

 

 


Pabianicki Marsz Nordic Walking
 


Pabianicki Marsz Nordic Walking
 


Pabianicki Marsz Nordic Walking
 


Pabianicki Marsz Nordic Walking

Pabianicki Marsz Nordic Walking


Brak możliwości komentowania