Historia

Stowarzyszenie „Wszystko Gra – Pabianice” powstało jesienią 2014 roku. Założyła je grupa ludzi, którzy poznali się w harcerstwie i tam odkryli, że łączy ich nie tylko pasja i zamiłowanie do robienia rzeczy wielkich i niemożliwych, ale również przyjaźń i chęć wspólnego spędzania czasu. To nie oznacza, że wszyscy jesteśmy harcerzami , wśród nas są tacy, którzy z harcerstwem nie mieli nigdy nic wspólnego, ale mamy te same poglądy, podobne upodobania i te same cele.

Głównym założeniem Stowarzyszenia jest organizacja kolejnych edycji Pabianickiego Półmaratonu oraz imprez towarzyszących tej imprezie; Pabianickiego Półmaratoniku – biegu dla dzieci w wieku 6 – 12 lat, Biegu na szpilkach oraz Biegu na 5 km. Jesteśmy inicjatorami i twórcami pabianickiej grupy treningowej „Forma na Piatkę”. Dzięki treningom pabianiczanie nie tylko mogą przygotować się do kolejnych edycji półmartonu, ale również pod okiem wspaniałych trenerów uczą się jak prawidłowo biegać. W czerwcu 2015 roku otworzyliśmy leśną ścieżkę biegową w Lesie Karolewskim, która nieprzerwanie cieszy się ogromnym powodzeniem pasjonatów biegania, jazdy na rowerze i nordic walking. We wrześniu br. rozszerzyliśmy naszą działalność o nordic walking. Wszyscy zainteresowani mogą trzy razy w tygodniu brać udział w treningach prowadzonych przez profesjonalnych trenerów.

Oczywiście nasze cele statutowe mają zdecydowanie większy wachlarz zajmujemy się nie tylko upowszechnianiem sportu i zdrowego stylu życia, ale między innymi organizacją imprez, prowadzeniem działalności edukacyjnej i kształceniowej, wspieraniem seniorów, osób niepełnosprawnych, działamy również na rzecz ekologii, turystyki i krajoznawstwa, organizujemy konkursy. Ale przede wszystkim robiąc te wszystkie przedsięwzięcia dobrze się bawimy, bo najważniejsze to robić to co się kocha, bo wtedy robi się to na 100%. Wiemy, ze przed nami jeszcze wiele wyzwań, wiele niezrealizowanych pomysłów, wiele pasji, którymi chcielibyśmy dzielić się z Wami.

Brak możliwości komentowania