Pabianicki Półmaraton

logopol2

Największa impreza sportowa w Pabianicach. 29 marca 2015 roku na starcie piątej edycji stanęło 1113 zawodników i zawodniczek z całej Polski i zza granicy. Bieg ukończyło 1109 osób, a zwyciężyli Bogdan Semenovych w kategorii Mężczyzn (czas 01:05:03 – rekord trasy), oraz Sylwia Ejdys-Tomaszewska w kategorii Kobiet (czas 01:16:16 – również rekord trasy).

Na pomysł zorganizowania półmaratonu w Pabianicach wpadł w 2010 roku Łukasz Ścibut, pabianicki harcerz i żołnierz. Dzięki jego zaangażowaniu, oraz pomocy wielu osób z pabianickiego hufca ZHP, udało się zorganizować w 2011 roku pierwsze zawody. Przez kolejne lata półmaraton zdobywał coraz większą popularność, aby już po czwartej edycji zdobyć zaszczytne wyróżnienie w konkursie na Najlepszą Imprezę Biegową organizowanym przez Festiwal Biegów w Krynicy Zdroju.

Pabianicki Półmaraton jest także częścią cyklu biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego. Jesteśmy naprawdę dumni z tego, że nasze wydarzenie ma przyjemność inaugurować tę wielką biegową inicjatywę.

Mamy też nadzieję, że to dopiero początek nagród i wyróżnień. Organizacja ogólnopolskiego biegu to duże wyzwanie, za każdym razem ujawniające kolejne szczegóły i sprawy wymagające poprawek czy nawet wymuszające całkowite zmiany. Już myślimy o tym, co zrobić, aby szósta edycja też mogła być określona mianem „rekordowej”.